Водонагрівачі (бойлери) поділяються на 2 види: накопичувальні і проточні. Кожен з видів має свої..
ДетальнішеТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ВОДОНАГРІВАЧІВ
Сьогодні ми спробуємо розібратися з питаннями: коли чистити водонагрівач, навіщо чистити водонагрівач і навіщо міняти магнієвий анод. Взагалі то, відповіді на ці питання є в паспорті будь-якого бойлера. Але, багато хто читає інструкцію тільки, коли пристрій перестав працювати. Найчастіше люди мають бажання заощадити та не обслуговувати водонагрівач. Але, нас з Вами цікавить не факт роботи бойлера, а якість його роботи.
Коли обслуговувати бойлер?
Накопичувальний водонагрівач, по суті, велика емальована ємність, що висить на стіні. Такий собі величезний електрочайник. Спробуйте місяць-другий інтенсивно покористуватися чайником, а потім загляньте в нього. Заглянули? А тепер уявіть, що буде через рік, через два. Та й працює бойлер, на відміну від чайника, не двадцять хвилин в день, а годинами. Якщо не проводити ТО у строк, то доводиться бачити таку картину.
Навіщо чистити бойлер?
Видимий бруд всередині водонагрівача вже справив на Вас враження ? А тепер, про невидиме.
Є шкідливі бактерії, для яких ідеальне середовище для розмноження - стояча вода з температурою 25-45 градусів. Боротися з ними легко. Необхідно раз на тиждень прогрівати водонагрівач до максимальної температури 60 градусів. Після чого бактерії загинуть.
Важливо слідкувати за станом ТЕНу. Накип, що утворюється на ТЕНі, є прекрасним тепло ізолятором. Тобто, чим довше ми не чистимо бойлер, тим більшим шаром теплоізоляції покривається ТЕН. В підсумку, він почне додатково витрачати електроенергію та вийде з ладу.
Також не слід забувати про магнієвий анод. Це один з найважливіших елементів захисту баку та ТЕНу від корозії. Як працює магнієвий анод? Все дуже просто. Магній, з якого зроблено захисний анод, більш активно взаємодіє з водою, ніж залізо. Тому кисень, що виділяється при нагріванні води, в першу чергу витрачається на руйнування цього магнієвого анода, а не на руйнування ТЕНу та баку. Швидкість руйнування магнієвого аноду залежить від якості води та інтенсивності використання водонагрівача, але зазвичай це приблизно 1 рік. Рішення про заміну магнієвого аноду приймає сервісний спеціаліст при проведенні щорічного ТО. Пам'ятайте, що регулярне технічне обслуговування спеціалістами є запорукою довгої та надійної роботи вашого водонагрівача.
Для щорічного технічного обслуговування – звертайтесь до авторизованих сервісних центрів ARTI.