Як обрати водонагрівач?

12.09.2018

 На сьогодняшній день гаряча вода в будинку не просто приємне доповнення до комфортних умов, а і невід'ємна частина життєдіяльності людини. Теплий душ - необхідність для людини будь-якого віку, статусу і професії. На жаль, дуже часто люди стикаються з проблемою відсутності гарячої води. Причини цього можуть бути різні: від звичайної профілактики до аварії і ремонту на трубопроводі. Саме тому найпростіший спосіб забезпечити себе безперебійною подачею гарячої води в будинок - купити водонагрівач (бойлер).

Коротка історична довідка

Історія водонагрівальної техніки бере свій початок ще в XVIII сторіччі, коли з'явилися перші бойлери зі скляним верхом і чорними накладками внизу, які нагрівалися від сонця. Однак робота таких водонагрівачів була сильно залежна від погодних умов. У 1885 році світу був представлений перший електричний водонагрівач, що представляв собою бак з підключеним до мережі теном. З розвитком нових технологій водонагрівачі удосконалювалися, набуваючи все нові можливості та властивості: від антикорозійного покриття бака, до можливості бездротового управління пристроєм.

Як обрати?

Вирішивши купити бойлер Вам необхідно враховувати безліч факторів, таких як:

Тип і потужність тена. Тени бувають 2 типів: сухий та мокрий. Бойлери з сухим теном мають перевагу за рахунок додаткового захисту від впливу води, а тому служать набагато довше. Чим потужніший тен, тим швидше буде нагріватися вода, але треба пам’ятати, що потужний тен споживає більше електричної енергії.

Якість бака. Дуже важливо, щоб бак для води прослужив якомога довше, тому при виборі бойлера необхідно переконатися в його якості. За умов жорсткої води, яка подається в водопровідних системах України, якість бака це один з основних факторів. Зазвичай якісний бак бойлера - це бак, який має антикорозійне покриття, хорошу теплоізоляцію і товщину стали не менше 2 мм. Бойлер з таким баком прослужить Вам довго і з лишком окупить витрати на нього.

Форма і ємність бойлера. При виборі пристрою, Вам необхідно визначитися з його розміщенням, метою і розуміти скільки людей будуть ним користуватися. Бойлери можуть бути виконані як у вигляді стандартного круглого бака, так і мати плоску і квадратну форми, а також встановлюватися як вертикально, так і горизонтально. Останнім часом все більше набувають популярності так звані Slim-версії з меншим діаметром, тому що далеко не завжди є місце встановити великий бойлер. В середньому, одній людині вистачає бака ємністю 50 л. Якщо в будинку проживає сім'я 3-4 людини, то в такому випадку потрібен бойлер 80-120 л, в залежності від Ваших потреб (докладніше в таблиці нижче). Бувають випадки, коли бойлер необхідний, щоб нагріти воду для малих побутових потреб. Наприклад, просто помити руки, овочі, фрукти або посуд. Для цього підійдуть малолітражні бойлери на 5-10 л, які встановлюються над або під мийкою в кухні.