Питання / відповідь про водонагрівачі Арті

Пристрій водонагрівача і його складові.
Як влаштований водонагрівач?  ЕВН складається з двох сталевих баків: внутрішнього (робочого) і зовнішнього. Між ними знаходиться термоизоляционная прошарок з пінополіуретану. Для захисту від корозії, внутрішня поверхня робочого бака покрита спеціальним покриттям з стеклофарфора. У корпусі також знаходяться два патрубка: короткий, з розсікачем - для подачі холодної води, і довгий - для відбору гарячої. Електрична частина водонагрівача складається з нагрівального елементу (Тена), магнієвого анода і захисного терморегулятора. Крім того, на патрубку холодної води монтується запобіжний клапан, що складається з зворотного і стравлювати, який йде в комплекті.
Як працює водонагрівач?  Холодна вода під тиском проходить зворотний клапан і надходить в бак. Скорочений патрубок з розсікачем рівномірно розподіляє її по дну водонагрівача, а ТЕН нагріває. Гаряча вода піднімається вгору, в той час як холодна продовжує безперервно надходити в бак знизу. Завдяки розсікачами, що утворилися таким чином два шари води практично не перемішуються, що прискорює процес нагрівання. Як тільки вода у водонагрівачі досягає заздалегідь заданої температури (в діапазоні 65 - 80), датчик температури відключає ТЕН. Якщо вода не використовується, то після того, як вона охолоне на кілька градусів, ЕВН автоматично включиться знову. При користуванні водонагрівачем гаряча вода відбирається з верхньої частини бака, поступово витісняючи холодної, яка, в свою чергу, нагрівається.
Яка товщина термоізоляції (пінополіуретану)?  Товщина термоизоляционного шару водонагрівача складає від 22 до 60 мм, в залежності від моделі ЕВН.
Як працює терморегулятор?  При нагріванні води до певної температури спрацьовує контактор, відключаючи водонагрівач від мережі. Латунна трубка подовжується більше, ніж сталевий внутрішній стрижень.
Що показує термометр?  Всі свідчення термометра, розміщеного на водонагрівачі умовні. Це не вимірювальний прилад, а індикатор. За свідченнями можна судити про ступінь нагріву або охолодження води.
Чи можна встановити температуру нагрівання 40?  Робиться це за допомогою терморегулятора. Однак, установка точного показника може проводитися тільки експериментальним шляхом, оскільки температура вхідної води у всіх будинках різна.
Скільки часу вимкнений водонагрівач зберігає температуру води?  У відключеному від мережі ЕВН температура води знижується, у середньому, на 3О за 12 годин. Після того, як вона досягне температури навколишнього приміщення, вона взагалі перестане знижуватися.
Яка максимальна температура нагріву води?  Максимальна температура нагріву - 75.
Яка оптимальна температура води?  Для оптимальної експлуатації водонагрівача температура нагріву води не повинна перевищувати 70 оскільки, при високій температурі тиск вище і всередині емаль може отримувати мікротріщини, більше накипу на Тене через це тепловіддача менше.
Як працює магнієвий анод?  Магнієвий анод служить для додаткового захисту внутрішнього бака від корозії, а також для запобігання утворення твердої накипу в баці водонагрівача при нагріванні. Без застосування магнієвого анода нагрівальний елемент в процесі експлуатації швидко «обростає» накипом, що призводить до збільшення часу нагрівання води в баку, зниження ККД і, як наслідок, більшого витрачання електроенергії в розрахунку на нагрів одного літра води, зростання ризику виходу Тена з ладу. Принцип дії магнієвого анода. Природна, а також вода, що надходить в бак водонагрівача з водопровідної мережі, містить розчинні гідрокарбонати кальцію і магнію Mg (HCO3) 2 і Ca (HCO3) 2. Вони присутні в воді в розчиненому стані у вигляді іонів Mg2 +, Ca2 +, HCO3-. Наявність в баку магнієвого анода забезпечує багаторазове збільшення кількості катіонів Mg2 + які при нагріванні беруть участь в наступних хімічних реакціях. По-перше, магній (валентність II) - метал активніший, ніж залізо (валентність III), тому він пов'язує вільний кисень, який утворюється у воді при нагріванні, додатково оберігаючи від корозії внутрішній бак і поверхню Тена. Це так звана протекторна захист. По-друге, наявність магнієвого анода запобігає утворенню твердої накипу на нагрівальному елементі. При нагріванні накип утворюється в результаті перетворення гідрокарбонатів Mg (HCO3) 2 і Ca (HCO3) 2 в нерозчинну сіль CaCO3 і малорозчинну сіль MgCO3. В результаті високої концентрації катіонів Mg2 + у воді вони пов'язують величезну кількість аніонів CO32-, утворюючи молекули солі MgCO3 і різко знижуючи утворення нерозчинної солі CaCO3. Це призводить до розпушення накипу, яка легко відділяється від нагрівального елементу в процесі роботи водонагрівача, і осідає на дно бака.
Як швидко «зношується» анод?  Це залежить від хімічного складу води, що надходить в ЕВН і інтенсивності використання.
Що таке ТЕН (нагрівальний елемент)?  ТЕН - це трубчасті електронагрівальні прилад, основним елементом якого є спіраль, підключена до клем. Спіраль розміщена всередині мідної трубки вигнутої форми і зафіксована кварцовим піском так, щоб виключити її контакт з мідною трубкою.
Як часто згорає ТЕН?  ТЕН згорає через неправильну експлуатацію приладу, зокрема, включення порожнього водонагрівача в мережу. У таких випадках гарантія на ТЕН не поширюється.
Для чого потрібен запобіжний клапан?  При тиску до 8 атм., Запобіжний клапан скидає надлишок тиску води з бака в трубу подачі холодної води, а при тиску, більше 8 атм. - з дренажного отвору клапана.
Як працює зворотний клапан?  Зворотний клапан, поєднаний із запобіжним, не дозволяє воді вийти з бака в разі відсутності води в системі водопостачання. Крім того, якщо в результаті нагрівання тиск всередині бака перевищує 8 атм., Він зливає частину води з дренажного отвору, тим самим стабілізуючи тиск.

Вибір марки та моделі.
Чим водонагрівач краще газової колонки?  Він не вимагає спеціального дозволу на установку, більш безпечний, з нього легше видаляти накип.
Чому багато водонагрівачі дуже схожі?  На сьогоднішній день циліндрична форма водонагрівача є найоптимальнішою. Але у ТМ «ARTI» є моделі: плоскі, кубічні, тонкі.
Чим відрізняються моделі WHV, WHH, M FLAT?  Моделі «ARTI» WHV відрізняються від моделей WHH тим, що:
а) в них нагрівальний елемент кріпиться за допомогою фланця, а не гайки, що спрощує установку і сервісне обслуговування;
б) У серії FLAT товщина стали, з якої виготовлений бак, збільшена до 2.5мм;
в) внутрішнє покриття бака виконано по вдосконаленій технології вакуумного.
Моделі WHH - горизонтальні.
Моделі WHV - вертикальні.
Чим відрізняється тип ARTI WH Compact SU від типу SA, U?  Водонагрівачі SA спроектовані для установки над раковиною, а ЕВН моделі SU - для установки під раковиною, тому в них електричний блок і підведення води знаходиться зверху, а не знизу, як в моделях SA. ЕВН моделі ARTI WH Compact U універсальної установки, що підходить для установки під раковиною і над раковиною.
Як вибрати водонагрівач потрібного обсягу?  Вибір залежить, по-перше, від кількості точок споживання води, і, по-друге, від кількості членів сім'ї (див. таблицю).
Скільки може прослужити бойлер?  При правильній експлуатації і дотриманні заходів безпеки водонагрівач може прослужити більше 10 років. Особливо важливі в цьому сенсі щорічна очищення ЕВН, своєчасна заміна магнієвого анода, а також стабільний тиск води (відсутність перепадів в мережі або використання редуктора тиску).
У чому полягають переваги фланця перед гайкою?  У водонагрівачів з фланцем отвір більшого діаметру. Це полегшує обслуговування водонагрівача - заміну анода, тена, чистку і т.д.

Установка і підключення водонагрівача.
Звідки і як підвести напругу для підключення водонагрівача?  Оптимальний варіант - прокласти окремий трижильний кабель від лічильника (розподільного щитка). До звичайної розетки підключати водонагрівач небажано, якщо Ви не впевнені в тому, що параметри електричної проводки в Вашій квартирі відповідає вимогам, зазначеним в паспорті.
Як отримати гарячу воду і у ванній, і на кухні за допомогою одного водонагрівача?  Якщо кухня і ванна - суміжні, то потрібно встановити спеціальний трійник і труби необхідної довжини. У разі, коли відстань між ванною і кухнею досить велика, потрібно враховувати, що чим довше труби від водонагрівача до точки відбору води, тим більше тепловтрати.
Хто може встановити водонагрівач?  Краще, коли це робить фахівець, який має досвід таких робіт. Однак, якщо Ви володієте достатньою кваліфікацією, то можете встановити водонагрівач самостійно, керуючись схемою підключення, яка дана в паспорті. При цьому треба пам'ятати, що якщо ЕВН неправильно встановлений і з цієї причини вийшов з ладу, Ви втрачаєте право на гарантійне обслуговування.
Чи обов'язково ставити автомат-вимикач при підключенні водонагрівача?  Обов'язково, оскільки він виконує функцію захисту від короткого замикання.
Чи можна встановити водонагрівач самостійно і як це вплине на гарантію?  Если Вы собираетесь устанавливать водонагреватель самостоятельно, следует придерживаться всех инструкций, изложенных в паспорте. Если водонагреватель будет подключён с нарушениями схемы и правил безопасности, Вы будете лишены права на гарантийное обслуживание.
Чи можна кріпити водонагрівач на звичайні шурупи?  Ні в якому разі. Крім того, кріпитися водонагрівач повинен тільки на капітальну стіну. Слід враховувати, що, наприклад, наповнений 100-літровий ЕВН важить близько 129 - 130 кг.
На якій відстані від стін і інших предметів повинен кріпитися водонагрівач?  Для вертикальних моделей ЕВН відстань від кришки блоку автоматики до поверхні підлоги повинно бути не менше 45 см. Це потрібно для того, щоб мати можливість обслуговувати водонагрівач, не знімаючи його зі стіни, а також змінювати ТЕН, анод або термостат і чистити бак. Для горизонтальних моделей відстань до площини стіни повинно бути не менше 35 см з боку електричного блоку для можливості обслуговування.
Навіщо на зворотний клапан необхідно встановлювати дренажну трубку?  Якщо в результаті нагрівання тиск в баку перевищує 8 атмосфер, запобіжний клапан зливає частина води, стабілізуючи тиск. Зазвичай води буває небагато, але бувають і виняткові випадки. Дренажна трубка потрібна для відводу води.
Де можна використовувати водонагрівачі?  Водонагрівачі можна використовувати в перукарнях, салонах краси, дитячих садах, клубах (дискотеках, більярдних), кафе, ресторанах, лікарнях, приватних стоматологічних та інших кабінетах, аптеках, квартирах, а також приватних будинках і котеджах при наявності підведення холодної води під тиском.

Гарантійне обслуговування
Чи поширюється гарантія на анод? Де можна придбати запчастини?   Запчастини до водонагрівачів можна придбати в Центрі гарантійного та сервісного обслуговування.

Безпека
Наскільки водонагрівач пожежобезпечний?   При правильному підключенні і обслуговуванні водонагрівач більш безпечний, ніж праска.
Чи можна пити воду з водонагрівача?   По суті, ЕВН - це скло-керамічну посудину. Якщо туди надходить питна вода, то її можна пити. Якість води після попадання в водонагрівач не погіршується. Більш того, за рахунок нагріву в ній гине значна кількість бактерій. Однак, оскільки процес кипіння відсутня, розраховувати на поліпшення питних якостей води теж не доводиться.
Чи не є небезпечним водонагрівач для дітей?   Ні. Всі водонагрівачі відповідають європейським стандартам безпеки (додати). ЕВН - це побутовий прилад. В принципі, він не небезпечніше електрочайника. Єдине, що потрібно врахувати: вода, що надходить безпосередньо з гарячого крана має досить високу температуру. Серйозні опіки виключені, проте потрібно привчити дитину відкривати спочатку холодну воду, а потім гарячу, щоб уникнути неприємних відчуттів.
Що буде, якщо включити водонагрівач без води?  При включенні порожнього водонагрівача в мережу згорає ТЕН, оскільки датчик температури показує 20-25 (температуру повітря в квартирі) і, відповідно, не спрацьовує автоматика відключення ЕВН.
Чи можна користуватися водонагрівачем, коли горить червона лампочка?  Палаюча червона лампочка вказує на те, що ТЕН включений. Проте, з огляду на високий ступінь захисту електричної частини нагрівача, це не становить жодної небезпеки.
Що робити, якщо вимкнуть світло?  Якщо світло відключають на 1-2 години, то вода в ЕВН буде гарячою. З точки зору безпеки це не проблема, так як при установці бака обов'язково потрібне використання автоматичного вимикача, який захищає водонагрівач від перевантажень в мережі.

Можливі неполадки
У місці кріплення електричного блоку через гайку (фланець) тече вода. Що робити?  Терміново відключити ЕВН від електромережі, перекрити воду та викликати майстра. Іноді таке явище може бути викликано нещільним приляганням фланця. В цьому випадку потрібно підтягнути болти, якими він кріпиться, за схемою 1-3-5-2-4.
Водонагрівач працює без зупинки, що робити?  Вимкнути живлення, переконатися в тому, що вентиль стояка гарячої води справний і не пропускає нагріту воду в стояк. Якщо це не так, викликати слюсаря (сантехніка) з ЖЕКу для ремонту вентиля.
Контрольна лампочка світиться, але ЕВН не нагріває повітря. Що це означає?  Можливо, сталося коротке замикання Тена. В цьому випадку потрібно подивитися на квартирний лічильник: якщо його обороти ростуть, значить ТЕН справний, але терморегулятор неправильно встановлений в роз'єми Тена. Потрібно зняти його і правильно переустановити.
Якщо водонагрівач впав, як це вплине на його роботу?  Якщо в момент падіння він наповнений водою, то бак напевно деформується і незабаром потече. Цього не можна допускати ні в якому разі, тому треба кріпити ЕВН згідно з усіма вимогами, вказаними в паспорті. Тобто, тільки на капітальну стіну і тільки спеціальним кріпленням.